Piken har selvsagt intet med Satan å gjøre. Der er ingen relasjon de to imellom, og hva som opprettholder Piken på jorden er samvittigheten, slik kjærligheten opprettholder Sønnen. Kristus ble en Sønn på jorden. En «ting». Piken, på sin side, er aldri blitt en «ting».
Selv er jeg sønn av Norge, slik Norge i generasjoner har avlet sønner av Norge. Vi synger sang om det. Det er vanskelig å peke på en «ting» hva gjelder slike.
Hva som er skjedd i våre dager er at Piken, sannhetens ånd, altså samvittigheten, er erkjent i verden. Erkjennelsen av henne har vokst fram siden år 0 da Jesus gikk fra jorden, og ga denne ånd til apostlene i pinsen. Likt er at erkjennelsen av kjærligheten vokste fra Adam til Jesus.
Når Satan har gjort seg så til de grader tydelig er det en reaksjon på at Sønnen og Piken sammen reiser Adam. Satan er Anti-Adam. Satan er menneskets fiende.
Verre er det ikke. Det er og forblir et faktum at ondskap oppstår og utøves av individer, og om disse sammen går så har vi en organisasjon. Der er ingen Satan i det himmelske. Der er ingen ting i Himmelen.
.·: † :·.
Ingen kommentarer:
Legg inn en kommentar
Takk for din kommentar.
Her er noen emojis du kan bruke (kopi og lim):
🙂 😊 😌 😃 😄 😛 😶 😐 🙁 😟 😕 🤡 🍓 🍒
😮 😯 😪 😉 😢 😥 😦 😓 😏 😒 👱 👱♀️ 🧒 👧
❤️ 💛 🧡 💚 💙 💜 🤎 🖤 🤍 💔 🔔 🌞 🌙 ⭐️
👍 👎 🌼 🌻 🌹 🌷 🌸 🌺 💐 🏳️ 🏳️🌈 👒 🎩 ✨ ⛄